RedDragon Forum

Forum Rules Zasady działu
Podstawowa: "Nowy pomysł - nowy topic", olanie jej spowoduje zmarnowanie propozycji (przejdzie niezauważona, zostanie skasowana, etc...).

Pages: (2) [1] 2  ( Go to first unread post ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czego oczekują przeciwnicy/zwolennicy laddera?
MieszaU
Written: Jun 24 2013, 10:21:38
Quote Post
Ogr

Group: Developerzy
Serwer PL: klikacz w Administrators
Serwer CZ: Imperator Mariboru

Będziemy jeszcze raz próbować rozwiązać węzeł gordyjski. Może się uda...

Często narzekacie, że administracja nie słucha graczy. To niestety wynika w dużej mierze z tego, że sami robicie wszystko by tak było. Dlatego proszę by ten topic nie został zasyfiony jak wiele innych.
Proszę piszcie o konkretach i o rzeczach realnych, a przede wszystkim na temat! Proszę trzymajcie się zasad jakie ustaliłem dla topicu, regulaminu i zasad kultury osobistej. Jeżeli ktoś chce porozmawiać o czymś innym, albo inaczej, zawsze ma prawo założyć nowy osobny topic.

Chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze oczekiwania od systemu wojen.

Proszę o wypowiedzi wyłącznie z własnego punktu widzenia, nie opisywanie czego pragną setki graczy, albo potrzebują nowi. Proszę wskazać ten punkt widzenia np. „Koalicja X, Y gubów, Top Z/nie zakładana od Z er z powodu…”. Proszę, by były to odpowiedzi opisowe, odpowiedź w rodzaju „interesująca końcówka ery”, jest za mało konkretna, bo każdy inaczej rozumie interesującą.

Proszę wstrzymać się na tym etapie z propozycjami rozwiązań. W szczególności odpowiedzi w stylu „Oczekuję zlikwidowania/utrzymania laddera”, nie posunie nas naprzód.

Proszę o wpisywanie własnych opinii i nieflameowaniem z innymi piszącymi.

This post has been edited by MieszaU on Jun 26 2013, 20:58:37

--------------------
Cały czas staram się podnosić jakość swoich wypowiedzi, tak by nikomu nie wadziły. Jeżeli mimo to poczułeś się tą wypowiedzią obrażony lub urażony, proszę przeczytaj ją jeszcze raz i poszukaj czy obrażająca interpretacja jest jedyną możliwą. Jeżeli tak to proszę daj mi znać na PM co jest w niej nie tak.
Add to friends list
PM
Edi
Written: Jun 24 2013, 10:47:14
Quote Post
Ter-Aark

Group: Użytkownicy
Serwer PL: HeroesUnion [Emperor]
Serwer CZ:

Koalicja HeroesUnion, 13 gubów, top1. Ladder wyznacznikiem poziomu kliku, umiejętności, oddzielenie walczących 1v1 od preferujących inny tryb rozgrywki.

--------------------
[size=5][color=green]My faith is my shield, my fury is my sword.[/size][/color]
Add to friends list
PMGadu-Gadu
Modzell
Written: Jun 24 2013, 10:58:54
Quote Post
Saper

Serwer PL: AoW
Serwer CZ:

Rd zawsze było grą strategiczno-polityczną z nastawieniem akcentu na to drugie słowo. Kiedyś mając gorsze zdolności mechaniczne (gorszy poziom kliku/gorszych gd) można było rozpętać multi, przykrócić opozycję i wygrać erę. Ladder, jak rozumiem miał temu zaradzić, poprzez gwarantowanie punktów za pokonywanie w uczciwej walce wymagających przeciwników. Efekt chyba nie do końca jest optymalny.

Obecnie ladder według mnie zabija/mocno ogranicza sferę polityki. Każdą decyzję, którą chce się podjąć należy rozważyć przez jego pryzmat ("koalicja a miała słabych przeciwników, dadzą nam mniej punktów"; "wejdę w multi, a topka odskoczy grając 1 wojnę więcej"). Nie pomaga to, że w grę też gra dość liczne grono graczy, ściśle ze sobą współpracujących, którzy na siłę uwypuklają błędy tego systemu.

Mianowicie wystarczy nie uczestniczyć w wyścigu ladderowym, a otwierają się przed nami liczne możliwości. Można na ten przykład we wczesnym etapie gry atakować nowe koalicje, nieświadomie zdejmujące parasol, przy biernej postawie topki. Oni grają zgodnie z zaproponowanym przez administracje modelem gry, a Ci co nie grają mogą triumfalnie indokrynować nowych graczy ("Topka ma Was za nic, oni Wam nie pomogą","To my rządzimy an serwerze, każdy boi się nas zaatakować". Próżno tu tłumaczyć niczym cytatem z kilera "nie, że się boi, tylko nie może"). W późniejszym etapie gry, jakby się multiwojny nie układały, hienki i tak zdecydują kto PSO nie stawi (casus SW z tej ery).

Więc po co taki ladder, jak zasadzki mogą i tak ukraść tak ziemię jak i potrzebny czas na gromadzenie punktów?

Trochę przydługi ten wstęp ale chciałem nakreślić odpowiednio naszą obecną sytuację. Gram drugą erę po dłuższej (2-3 lata) przerwie. Pierwszą jako klikacz, drugą już jako Imperator i klikacz. Szczerze mówiąc wolałem dawne realia, gdy topka miała na koniec ery koalicje po 2M-3M gleby. Rozumiem, że obecnie realia są inne, jest dużo mniej graczy. (co jednak wpłynęło dodatnio na poziom serwera, kiedyś topka była zamknięta, a teraz ten kto chce się uczyć znajdzie doświadczonego nauczyciela który zdradzi mu arkana)

Każdą wojnę w tej erze miałem wyrównaną i to wielki plus. Brakowało mi tych emocji z RD związanych, i może po tak długiej przerwie nie jestem obiektywny w tej ocenie. Wolałbym jednak, aby system drabinki nie wpływał na proces umawiania wojen, mam wrażenie, że dość znacznie ogranicza on graczy. Z jednej strony mam wrażenie, że duża ilość koalicji mnie zbywa/nie odpowiada na pocztę/wykręca się przed wojną 1v1, bo mam mało korzystny ladder i wygrana ze mną mało daje a dużo może zabrać. Taka koalicja woli simować 2 tygodnie pod parasolem i nic się z tym zrobić nie da. A nawet jak parasola nie ma, to po zrobieniu przeze mnie klasycznej wyrównującej zasadzki jaką mam gwarancję, że przeciwnik zgodzi się na ladderową wojnę? System wypowiadania tych not jest strasznie pogmatwany, powinien się uaktywniać automatycznie przy wypowiadaniu wojny. Miałem sytuację, że przeciwnik w czasie jednej wojny w warunkach nie zastrzegł zakazu kupienia gleby w dzień 0 i starał się wymusić ten warunek grożąc, że w razie czego wojny nie wypowie mimo wcześniejszych deklaracji, albo wypowie ale bez notki ladderowej.

Obecny system wojen całkiem mi odpowiada, ale wolałbym je prowadzić na większym pulapie glebowym. Nieporozumieniem dla mnie jest to, że po przegranej pierwszej wojnie, oddaję glebę ze złodzieji i atakerów, skracając ich do 7k, a po 2 dniach mam ledwoei 10-15% mniej mocy jak mój przeciwnik i praktycznie mogę grać rewanż. Chciałbym żeby topka była na tyle duża, żeby hienki po przegranym pierwszym multi, miały po tygodniu guby o 50% mniejsze, a nie o 20-30%. Żeby nieliczni gracze nie mogli psuć zabawy licznym wciagając ich w multiwojnę

Jeśli chcą grać i nie chcą walczyć 1v1 to trzeba im znaleźć jakieś miejsce na serwerze, ale ja już nie podejmuję się tego zadania smile.gif

/edyt imp GODIA; 3 wojny w 60 dni(mało, ale winię multi); 11 gubów

This post has been edited by Modzell on Jun 24 2013, 11:00:20

--------------------
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Arafenion
Written: Jun 24 2013, 12:11:42
Quote Post
Ogr

Serwer PL: Starvald Demelain, Najlepsza koalicja
Serwer CZ: Dzięki, że mogłem z wami grać...

Koalicja Order of Chaos, Imp, top 25, 13 gubów w trakcie 3 wojny

Pragnę powrotu 17-stek, znudziły mnie 13-stki już, pomijając fakt, że nigdy mi się nie podobały. Ladder moim zdaniem powinien zostać jako wyznacznik umiejętności koalicji i GD, czy powinien mieć wpływ na koniec ery? Może nie na PSO ale za top laddera powinna być w takim razie inna nagroda, żeby Ci, którzy lubią 1v1 i nie chcą się babrać w multi mieli o co grać.

Z powrotem 17 wiąże się wzrost pułapu glebowego który też by mnie interesował.

Nie wiem jak to jest z neutralnymi, żeby mieć koalicję neutralną trzeba zapłacić jedno erdo? Bo jeśli tak to wywalcie parasol, dajcie neutralną za darmo, z wyżej wypisaną nagrodą za top 1 w ladderze + miejsce w panteonie obok stodoły. Neutralne mogą używać pomocy sojuszniczej bodajże co by mnie satysfakcjonowało w wypadku ataku na mojego sojusznika, mógłbym gnębić "hieny" nie obawiając się zbyt dużą stratą czasu, niech slotów do sojuszy będzie więcej niż 5, tyle z moich przemyśleń chyba...

Poza tym co wypisałem system prowadzenia wojen jest dość satysfakcjonujący.

This post has been edited by Arafenion on Jun 24 2013, 12:12:41

--------------------
No wealth, no ruin, no silver, no gold
Nothing satisfies me but your soul
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Jatuts
Written: Jun 24 2013, 12:39:53
Quote Post
Saper

Group: Moderatorzy
Serwer PL:
Serwer CZ: Tam grają Orty

Zgadzam się z Modzellem co do tego, że polityka umiera za sprawą Laddera.

Korona. 13 gubów. Zakładana od ~7 er. Żeby opisać to co mi się podoba w roli imperatora, cofnę się do swoich pierwszych er:
Szybko dostałem się do pewnego multisojuszu. I właśnie wtedy RD mnie urzekło - Na początku ery długie konferencje na gg, w których rozmawialiśmy o tym gdzie mogą czaić się "mafiozi" (Czyli inny multisojusz. A właściwie wtedy już - jego pozostałości), planowanie tego kogo wesprzemy w walkach o PSO, jeśli będzie miał szansę, czy zabezpieczanie się przed zasadzkami. Innymi słowy - walka pomiędzy innymi sojuszami poza samą potyczką wojskową w RD. Czerwony Smok mnie bawi, ale nie aż tak jak w momencie w którym czaiły się koalicje czyhające na swój moment, by brutalnie zwyciężyć erę. Parasole/Ladder moim zdaniem skutecznie wybiły już i tak ostatki tych "podłych drani", którzy nie cofali się przed zdobyciem ziemi agresywnymi sposobami (I piszę tu o pełnogubówkach z dobrymi GD i impami. A nie hienami, które akcji nie potrafią dobrze policzyć). Aktualnie RD wydaje mi się nijakie i nudne od tej strony - wszystko kręci się wokół Laddera, bo i nic więcej nie zostało. To jedyny sposób na zwycięstwo i o ile nie wygrało się 3-4 wojen, to jest nudno. Nieziemsko nudno. Można oczywiście coś porobić (Zasadzki/wojny dla zabawy), ale bez tej niewielkiej iskierki w świadomości, że "może gdyby coś się udało wywieźć, to można by jeszcze wygrać coś więcej" każda opcja poza top3 Laddera jest żałośnie szara.

Tak jak Yin i Yang nie mogą istnieć oddzielnie, tak i "dobrzy" gracze nie mogą za długo pociągnąć bez swojego przeciwieństwa (A przynajmniej ja potrzebuję jakiegoś przeciwnika, bo walka dla samego okładania kogoś mnie nie bawi). RD jest grą w której główną rolę odgrywa walka. Gracze walczą ze sobą. Gdy wszyscy mają ten sam cel, tę samą drogę (Jedyną) rozwoju i ograniczenia sprawiające, że nie opłaca się robić nic poza nabijaniem Laddera - Wszyscy stają się taką samą bezbarwna papką, a cała ostrość i barwy serwera znikają. A w moich oczach właśnie tak wygląda aktualnie to co widzimy na serwerze.

Teraz trochę bardziej konkretnie, nawiązując do pogrubionej części pierwszej wiadomości w temacie: Lubię wojny 1v1 zarówno jako imp, jak i GD. Jednak nie chciałbym by była to jedyna słuszna droga do zwycięstwa, bo ogranicza swobodę graczy. Wielu nazywa RD grą politycznym. Więc ten aspekt (Teraz blokowany przez Ladder czy Parasole) bardziej zaznaczony by mnie ucieszył - By polityka oraz "dobro i zło" były zależne od decyzji graczy, a nie narzucane w jakiś sposób od góry by sprawić by było jak najbardziej sprawiedliwie i "zgodnie z prawem".

e: Niech mi czytający wybaczą, że nie ograniczyłem się do czystych konkretów i trochę zbaczałem z tematu narzuconego w pierwszym poście, ale ciężko opisać swoje zdanie na dany temat w sposób zrozumiały dla kogoś, bez napisania o własnych motywach/poglądach oraz ich genezie.

This post has been edited by Jatuts on Jun 24 2013, 12:47:25

--------------------
Forgotten Realms[GD], WW Company, Korona[imp], [color=grey]Komisja Macierewicza, XenetiC, Chorągiew[imp], Zapomniane Krainy[gdm], Kompania Thorina [gdm?], River of Hope, Ninja Animki, zaMieszani, Wolves Herd[imp], Frets on Fire, Nassau[Imp-GD], Par avad Angmar, Animki, Evil Throne[gd], Felidae[imp-gd], Dobranocka, Code Geass, HolyHeroes[gd], Order of Chaos, Wredne Animki, (Szkol.)Bratkowy Zakon[gd], Morbid Angel[gd], Armada[gd], KKND Extreme, The Dark Side, Bractwo Cieni, Wake of Gods, (Szkol.)Ossus[gd]

W starych postach z automatu włączył mi się kolorek moda. Nie zdziwcie się czytając kolorowy spam.
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Arandor
Written: Jun 24 2013, 12:43:29
Quote Post
Ogr

Serwer PL:
Serwer CZ:

W mojej opinii ladder powinien:

- przeciwdziałać nadużyciom mechaniki, np przyjmowanie dużych gubów, łączenie koalicji itp w celu wygrania ery;
- być wyznacznikiem poziomu koalicji (klik, dowodzenie, organizacja)
- uczciwie rozliczać koalicje (obecnie liczy się ilość wojen, która czasem potrafi prześcignąć jakość przeciwnika, wydaje mi się, że powinny być jakieś wyrównania między ilością stoczonych wojen, żeby nie było tego pędu do jak największej liczby przeprowadzonych wojen)

ladder nie powinien:

- faworyzować tylko jeden styl grania (wyłącznie toczenie wojen 1vs1)
- jednoznacznie wyłaniać zwycięzcę (obecnie ladder potrafi wskazać kto wygra erę, a reszta pretendentów ma jedynie matematyczne szanse na wygranie), raczej powinna być pewna pula potencjalnych koalicji, z których każda ma szansę na wygranie
- narzucać styl toczenia wojen, głównie chodzi mi o sytuację, gdy koalicje neutralne, lub ciut słabsze przed PSO muszą stoczyć jeszcze jedną szybką wojnę
- służyć zachowaniom nie fair play, takim jak wymuszanie warunków, szantaż, blokowanie koalicji itd. Przy tak małym serwerze zdarza się, że przeciwnik może powiedzieć, że albo walczymy na jego warunkach (czasem absurdalnych), albo muszę czekać na kogoś innego (co sprawia, że stoczę mniej wojen i jestem przegrany przez to).

This post has been edited by Arandor on Jun 24 2013, 12:51:29

--------------------
Obecnie: HU GDW; ChT (tylko klikam)
Kiedyś: Otbol: GDW/GDZ; KP: GDW/GDZ; Nemezis GDW;
SilverMoon: imp/GDW/GDM/GDZ
AoH [GDM/GDZ]; ChT [GDZ]; AA [zGDZ]
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Rafal2
Written: Jun 24 2013, 14:50:24
Quote Post
Unregistered

Serwer PL:
Serwer CZ:

No nie omieszkam po raz 101... smile.gif

Rafał - kiedyś impowałem głównie w Helladzie, także w Romie, Camelot, Dobro-Dobro, okazjonalnie w kilku innych - nie gram od dwóch lat już chyba (tj. dokładnie od ery, w której ladder zaczął decydować o wygraniu ery).
I chciałbym wrócić do gry, ale przy takim rozłożeniu akcentów w grze, to mnie zupełnie nie rajcuje.

A czego oczekuję?

Więcej polityki w grze i więcej wolności w podejmowaniu decyzji.

Niestety ladder i limity psują ten aspekt praktycznie całkowicie.
Wg MNIE, to co napisał Modzell jest prawdą - ladder PRZYMUSZA do jednego stylu gry, a do tego wraz z limitami bardzo ogranicza możliwość prowadzenia polityki.
Hienki sobie szaleją, a potem piszą do ofiar, że topka ma ich w tyłku - ale jeśli topka chce być topką, to musi mieć lamki w tyłku, bo inaczej nic nigdy nie ugra.
To jest proste pytanie - czy pomóc 'sojusznikowi' i zrezygnować z walki o zwycięstwo w erze, czy też nie pomagać i dalej się liczyć w stawce. A gracze w koalicjach chcą grać o wygraną, a nie o pietruszkę, więc imp musi wybierać - albo dobro graczy, albo sojuszników - wiadomo, że zazwyczaj bliższa koszula ciału i stąd słabsze koalki zostają na lodzie.

Kolejna sprawa to ladder jako wyznacznik 'najlepszości' koalicji - praktycznie po dwóch wojnach niewiele koalek walczy już o zwycięstwo w erze.
Co mają zatem robić pozostałe koalicje? A konkretnie klikacze, których jednak brak szans na zwycięstwo mocno zniechęca.
A limity? Owszem - nie pozwalają za bardzo hienować i 'psuć' gry innym, ale za cenę innego rodzaju hienowania i 'psucia' gry - takie trochę zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Zmniejszając limity ograniczono wywózki do prawie zera, ale hienki sobie z tym świetnie radzą dzieląc koalki na mniejsze i jadąc lamki w ten sam sposób, natomiast duże koalki 'topowe' (czy też preferujące głównie 1na1) mają ograniczone możliwości manewru w udzielaniu pomocy sojusznikom - co prowadzi do rozluźniania więzi politycznych między koalicjami - nic przecież tak nie łączyło w RD nieznajomych sobie ludzi, jak wspólna walka.

Według mnie ladder jest tworem sztucznym, który powinien być zlikwidowany całkowicie, bo patrząc z perspektywy czasu niewiele pomógł, a dużo więcej zepsuł.
Uważam, że dla właściciela RD ważniejsza powinna być suma dobrej zabawy wszystkich graczy RD, niż niewielkie poprawienie 'sprawiedliwości' wyłaniania zwycięzcy ery.
A ta 'suma dobrej zabawy' zapewne będzie większa wtedy, jeśli przez większą część ery większość koalicji i graczy będzie miała szansę na jej wygranie.
Powtarzam - SZANSĘ - przed ograniczeniami limitów i laddera szansę miała praktycznie każda koalicja, która zdobyła odpowiednią ilość ziemi - a potem to już była kwestia polityki i społeczności, komu pozwolić zbudować PSO.
Ale SZANSĘ miał prawie każdy - nawet koalka hienująca całą erę.

I uważam, że to ludzi bardziej ekscytowało i bawiło, niż takie szachy jakie mamy teraz.

Pozdrawiam

This post has been edited by Rafal2 on Jun 24 2013, 14:54:58
Add to friends list
Medros
Written: Jun 24 2013, 18:36:34
Quote Post
Strażnik Nocny

Serwer PL: Strooan Foalley, soczyscie krwista koalka
Serwer CZ: dawno temu i nie prawda :-D

GD Strooan Foalley - nieobecna chwilowo ;
GD3 (po znajomości) Holy Heroes ;
GD3 (też po znajomości) Drakkar ;

Więc tak.

Mi się nie podoba przede wszystkim ladder oraz parasol. Ale po kolei.

1. Ladder - uzależnienie wygrania ery od tego tworu, tworzy nam bardzo jednowymiarową grę. Liczą się umiejętności GD, dobry klik klikaczy, a funkcja imperatora sprowadza się do umawiania wojen.
Tego nie było, gra była wielowarstwowa, gdzie dobry imperator był często na wagę złota, potrafił niejednokrotnie wybronić koalicję z potężnych kłopotów. W tej chwili to kolejny klikacz. Do tego dochodzi fakt wszechogarniającej nudy, każda era jest schematyczna, dla prawie każdej koalicji (w sensie mechaniki gry a nie w sensie osób), 5 wojen potem mniejsze lub większe multi o to która z 2 lub 3 topowych koalicji postawi PSO. Hienek nie liczę, aczkolwiek moim zdaniem w chwili obecnej to jedyna atrakcja w grze, która mimo malej ilości gleby którą mogą wprowadzić do multi, wprowadza pewną dozę przypadkowości gry. Jednak pomijając hienki RD to bardzo jednowarstwowa rozgrywka.
Gra z ladderem przypomina szachy, i o ile ja lubię grać w szachy o tyle nie robię tego codziennie. Gdybym grał codziennie z jednym i tym samym przeciwnikiem, to po miesiącu miałbym dość.

Taka mała dygresja nie związana z topikiem - Ciekawi mnie jedna rzecz, jakby zabrakło hienek, po jakim czasie zaczęło by brakować niektórym graczom pewnej odskoczni od wojen 1v1.

2. Parasol - Uważam że jest zbędny, w teorii jego zadaniem jest ochrona młodszych i niedoświadczonych koalicji. W praktyce korzystają z niego prawie wszyscy (i to nie są liczby wyssane z palca, co chyba wszyscy wiemy, dlatego pozwoliłem sobie na taki komentarz, mimo iż miałem ich unikać). W moim mniemaniu Parasol powoduje, że początkowa rozgrywka sprowadza się tylko i wyłącznie do wojen 1v1, do tego bez możliwości wyegzekwowania czegokolwiek, bez akceptacji wojny parasolka jest nietykalna. Uważam że od tego mamy koalicje Neutralne, aby każdy nie mający ochoty bawić się w multiwojny mógł spokojnie się przed nimi ukryć. Parasol jest dodatkowym i do tego zbędnym zabezpieczeniem. Nie uważam również aby ochrona niedoświadczonych graczy była czymś wskazanym, uważam że nowicjuszy należy pakować na głęboką wodę. Jeżeli niedoświadczony imperator, założy koalicję to jest to jego odpowiedzialność i to on powinien zadbać aby koalicja miała odpowiednie sojusze, aby znaleźć sobie kolegów w razie problemów etc. Od tego mamy forum zewnętrzne, pocztę RD i od biedy forum imperatorskie. Oczywiście - jechanie nowicjusza w 4 koalicje, jest barbarzyńskim posunięciem ale od tego są sojusze. A tak naprawdę do załatwienia sobie mocnych pleców nie trzeba znać mechaniki gry, nie trzeba być super GD, trzeba jedynie jako tako umieć nawiązywać znajomości, co chyba każdy z nas nie będący eremitą potrafi.

Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Medros.

This post has been edited by Medros on Jun 25 2013, 20:01:55
Add to friends list
PMEmail Poster
Kaptain Kilgore
Written: Jun 25 2013, 0:55:19
Quote Post
Paladyn

Serwer PL: system,To, Gf, Pandora
Serwer CZ:

Wieloerowy imperator, gd w różnych koalkach obecnie gdw w Bractwie Cieni

Przez ery najbardziej rajcowała mnie polityka w tej grze. W tej erze postanowiłem z tego zrezygnować. Dlaczego?? Polityka stała się zbyt banalna(nie, nie od tej ery) w tej chwili jest jedna grupa wzajemnej adoracji, która decyduje o zwycięstwie bądź porażce(chodzi o te koalki, które potencjalnie wyznacza lader na zwycięzców ale o tym potem). Nie ma sensu kombinować czegoś swojego bo to jest i tak skazane na porażkę, należy się przyłączyć, bo co innego pozostaje?? A to jest wybitnie nudne. Nie ma nawet ziarna emocji. Są również tak zwane "hienki". Osoby, którym nie zależy na zwycięstwie, zależy im na zabawie. Niestety ich zabawa koliduje z planami kółka wzajemnej adoracji. Hienki biją w sojusz, sojusz ich niszczy(jeszcze nigdy hienki nie wygrały) i tak to się kręci. Hienki psują grę kilku koalką pozbawiając ich szans na zwycięstwo.

Według mnie nie trzeba było wprowadzać sztucznych narzędzi do gry a takim jest lader. Lader owszem wyznacza najlepiej walczącą 1 vs 1 koalkę ale tylko tyle. W tej chwili będąc w kółku wzajemnej adoracji nie trzeba nic robić jako imp należy mieć dobrego GDW on załatwi wszystko, imp nie jest już potrzebny.

Pytanie czy należy znieść lader?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Czy w tej chwili likwidacja ladera nie zniszczy gry? Według mnie może, nie musi ale może!

Według mnie należy zrobić coś takiego jak ranking wszechczasów dla koneserów 1 vs 1. Taki ranking będzie wyznaczał najlepsze koalki pod względem kliku GDW. PSO jednak zostawmy żywiołowi. Pozwólmy serwerowi kreować zwycięzce bez sztucznych narzędzi typu lader.

Podsumowując: Może warto zaryzykować wprowadzić ranking dla 1 vs 1., który nie wpływa na rozgrywkę. Z tego co widzę serwer radzi sobie z tymi złymi bez pomocy dodatkowych narzędzi, potrafi sam ich spacyfikować. Być może gdy zniesiemy lader w grze pojawi się więcej stronnictw, które będą konkurowały o zwycięstwo.

Na zakończenie chciałbym przypomnieć że do czasu wprowadzenia ladera na serwie przez wszystkie lata jego istnienia pojawiła się tylko jedna bardzo kiepska koalka która zdobyła PSO, była chyba jedna średnia. Reszta to koalki co najmniej bardzo dobre, owszem bywało że miały 1 wojnę wpadki w erze ale i teraz tak jest!!!

--------------------
Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.

Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej

Czego twój wróg nie powinien wiedzieć, nie mów przyjacielowiL
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Secretive
Written: Jun 26 2013, 13:38:02
Quote Post
Łucznik

Serwer PL: m.in. Limes Inferior, Abandon All Hope, BIBLIOTEKA.
Serwer CZ:

Kaptain Kilgore: Zgubieni to była koalicja początkująca, ale o to nam właśnie chodziło. Chcieliśmy pokazać, że z odpowiednim poparciem politycznym (a oni walczyli akurat po naszej stronie w końcoerowym multi), nawet 1-erowa koalicja z ujemnym bilansem wygranych wojen może wygrać erę.

To nie był zatem przypadek, a zagrywka polityczna.

Poziom serwera był jednak kiedyś znacznie wyższy, a i tak PSO postawiło kilka niezłych, ale nietopkowych koalicji (Pasqódne Schlornisko, Gone in 60 Seconds, Ogród Rozkoszy), więc na tamten standard to też były swojego rodzaju "skandale".

Takie budy miały jednak swój urok, bo wymagały mocnego zaplecza politycznego (PS) lub świetnego wyczucia czasu (Gi60S i OR), a to też się nie bierze znikąd.

Swoją drogą odkąd ladder jest, to tylko kilka topkowych koalicji postawiło PSO (NC, KD, BW and Gf), ale jest wyłącznie kwestia bardzo niskiego poziomu serwera.

Podsumowując, zarówno przed, jak i po zmianie systemu, PSO stawiały koalicje na różnym poziomie. Kiedyś jednak trzeba było jednak mieć umiejętności dyplomatyczne, a dziś jest to drugorzędne.

This post has been edited by Secretive on Jun 26 2013, 13:38:20

--------------------
QUOTE (Romekkk @ Jan 28 2015, 21:35:10)
Atrapa, pisałem Tobie wielokrotnie, że nie mam zamiaru więcej z Tobą grać, bo jesteś najgorszym gównem jakie znam w tej grze.
Add to friends list
PMEmail Poster
Kaptain Kilgore
Written: Jun 27 2013, 1:28:46
Quote Post
Paladyn

Serwer PL: system,To, Gf, Pandora
Serwer CZ:

Secretive: Nie chodziło mi o budę Zgubionych, ich zaliczam raczej do tych średnich niż kiepskich. Przejrzyj jeszcze raz Panteon a na pewno się zorientujesz o jaką koalkę mi chodzi smile.gif

--------------------
Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.

Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej

Czego twój wróg nie powinien wiedzieć, nie mów przyjacielowiL
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
hesar
Written: Jun 27 2013, 8:10:26
Quote Post
Topornik

Serwer PL: not your f.. bussines
Serwer CZ: nie znaju

wieloletni klikacz , kiedys GD i Imp

z ladderem jest jeden podstawowy problem - jedna porażka (np na początku ery) odbiera jakiekolwiek szanse na wygraną w związku z czym 3/4 ery czeka się na następną erę żeby zacząć od zera (czeka się i nudzi bo co to za gra bez szansy na wygraną?)

--------------------
To nie my się starzejemy.
To dzieci dorastają.

hesar@tlen.pl
Add to friends list
PMEmail PosterUsers WebsiteGadu-GaduTlen
Ureus
Written: Jun 28 2013, 2:34:50
Quote Post
Nornik

Group: DevTeam RDPL
Serwer PL:
Serwer CZ:

Koalicja Exodus, 13 gubów, top8, istnieje od ... hmm 20 er? pod moją opieką z 15

To nie ladder zabija tą grę lecz ilość graczy i koalicji. Nie ma sensu prowadzić większej polityki w grze w której jest problem ze znalezieniem przeciwnika bo na obecnym pułapie glebowym są 3. Nie ma sensu prowadzić multisojuszu jeżeli primo - nie ma oponentów, secundo multisojusz składać się będzie z 4-5 koalek.

Niemniej wygranie ery jest ustawione przez laddera. Ma to swoje zalety(wygrywają przeważnie b. dobre koalicje mające komplety zwycięstw) ale i wady - spłyca to politykę. Powiedzmy sobie szczerze. Obecny stan RD jest skutkiem ilości koalicji i grających osób. Raczej tego nie da się zmienić i można sobie ten temat darować.

--------------------
user posted image
Add to friends list
PMEmail Poster
MieszaU
Written: Jun 28 2013, 11:50:07
Quote Post
Ogr

Serwer PL: klikacz w Administrators
Serwer CZ: Imperator Mariboru

Up.
Potrzebujemy więcej wypowiedzi.

--------------------
Cały czas staram się podnosić jakość swoich wypowiedzi, tak by nikomu nie wadziły. Jeżeli mimo to poczułeś się tą wypowiedzią obrażony lub urażony, proszę przeczytaj ją jeszcze raz i poszukaj czy obrażająca interpretacja jest jedyną możliwą. Jeżeli tak to proszę daj mi znać na PM co jest w niej nie tak.
Add to friends list
PM
Jurgen von Kloch
Written: Jun 28 2013, 12:58:32
Quote Post
Ponury żniwiarz

Serwer PL: Imperator Xak Tsaroth, Reservoir Dogs, Devils Spawn
Serwer CZ:

Ja mogę dołożyć swoją ale jest trochę bezwartościowa w temacie chyba. Mianowicie ladder może nie działa w 100% dobrze ale bez laddera też będzie marudzenie o nieuczciwe końcówki, jest za mały serwer na jakiekolwiek kombinacje tutaj moim zdaniem.
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-GaduTlen

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic OptionsPages: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll