RedDragon Forum

Pages: (5) [1] 2 3 ... Last » ( Go to first unread post ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rozdajemy Erdo!
MieszaU
Written: Apr 12 2013, 12:54:52
Quote Post
Ogr

Group: Developerzy
Serwer PL: klikacz w Administrators
Serwer CZ: Imperator Mariboru

Mamy szalony czas: dwa tygodnie przerwy, a potem jeszcze rozbudowę w długim weekendzie. Na taką okazję potrzeba więc szalonych rozwiązań. Ogłaszamy więc eksperymentalny niekonkurs. Mamy nadzieję, że okaże się on wielkim sukcesem, czyli rozdamy całe wiadra Erdo.

Często wskazujecie różne usterki czy potrzeby związane z Dracopedią... my zaś cały czas wierzymy, że możecie ją edytować. I bardzo często w czasie krótszym niż wskazanie usterki, da się tą usterkę poprawić. Dlatego ogłaszamy niekonkurs na poprawianie Dracopedii.

Codziennie będę wybierał najwartościowsze (niestety moim subiektywnym zdaniem ;] ) aktualizacje, poprawki, uzupełnienia, etc. Dracopedii i przyznawał za nie nagrody, w twardym Erdo.
Nie ma górnego limitu nagród, ani kwoty pojedynczej nagrody.

Ustalamy natomiast dolny limit, codziennie co najmniej 1 Erdo zostanie rozdane.

Co oznacza, że jeżeli wszystkim nie będzie się chciało, to najdrobniejsza poprawka wystarczy, by to 1 Erdo zgarnąć.

Nagrody będą przyznawane raz dziennie, o losowo wybranej godzinie - chcemy uniknąć syndromu czekania do 19:59 ;] Pierwsze rozdanie - jutro.

Można dyskutować o konkursie w tym topicu. Będziemy się starać udzielać pomocy technicznej, jeżeli ktoś chciałby, ale nie całkiem wie jak.

--------------------
Cały czas staram się podnosić jakość swoich wypowiedzi, tak by nikomu nie wadziły. Jeżeli mimo to poczułeś się tą wypowiedzią obrażony lub urażony, proszę przeczytaj ją jeszcze raz i poszukaj czy obrażająca interpretacja jest jedyną możliwą. Jeżeli tak to proszę daj mi znać na PM co jest w niej nie tak.
Add to friends list
PM
Zyklon
Written: Apr 12 2013, 12:57:16
Quote Post
Ogr

Group: Administratorzy
Serwer PL: Jumping Rabbits
Serwer CZ:

Też mogę brać w tym udział? mrgreen.gif
Jeśli tak to szkoda,że wczoraj trochę poprawiałem shifty.gif

This post has been edited by Zyklon on Apr 12 2013, 12:59:20
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
MieszaU
Written: Apr 12 2013, 13:02:35
Quote Post
Ogr

Sam nie wiem... możesz spłoszyć innych chętnych... :|

Ale właściwie jesteś rozwiązaniem problemu, komu dać 1 Erdo, jeżeli nikt kompletnie nic nie zrobi - będzie Twoje ;]

Nowe hasło niekonkursowe: Nie dajcie Zyklonowi zgarnąć wszystkich Erdo!

This post has been edited by MieszaU on Apr 12 2013, 13:03:22

--------------------
Cały czas staram się podnosić jakość swoich wypowiedzi, tak by nikomu nie wadziły. Jeżeli mimo to poczułeś się tą wypowiedzią obrażony lub urażony, proszę przeczytaj ją jeszcze raz i poszukaj czy obrażająca interpretacja jest jedyną możliwą. Jeżeli tak to proszę daj mi znać na PM co jest w niej nie tak.
Add to friends list
PM
Zyraf
Written: Apr 12 2013, 14:01:03
Quote Post
Ter-Aark

Group: Użytkownicy
Serwer PL:
Serwer CZ:

A możecie zamieścić instrukcję obsługi?

Z nadmiaru czasu sam bym coś skrobną ale strach dotykać bo jeszcze całą draco usunę....jest jakaś awaryjna baza danych zrobiona jakby taka lama jak żyrafa coś przypadkiem skasowała zamiast edytować?
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Zyklon
Written: Apr 12 2013, 14:07:50
Quote Post
Ogr

Serwer CZ:

Normalny użytkownik nie ma możliwości skasowania strony(hasła),może tworzyć, edytować.Jak coś się popsuje to jego "efekty zniszczenia" można cofnąć(oczywiście najlepiej to zgłosić).
Jeśli nie jesteś pewien jak będzie wyglądała strona po Twojej "demolce" polecam wciskać "podgląd zmian",a potem weryfikacji "zapisz"

*Aby stworzyć dane hasło można wpisać go w "szukaj" i jak nie znajdzie takiej strony to na górze ma się "Brak strony zatytułowanej „xxx”. Możesz utworzyć tę stronę."
*Drugi sposób to w adresie strony po / wpisać hasło jakie chce się stworzyć np. http://dracopedia.pl/Ugabuga i tam również pokazuje się "utworzyć tę stronę."

This post has been edited by Zyklon on Apr 12 2013, 14:13:12
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
MieszaU
Written: Apr 13 2013, 15:49:57
Quote Post
Ogr

Czas rozdać pierwsze nagrody. Trzem osobom udało się nanieść poprawki do Dracopedii i dziś te trzy osoby nagrodzimy...

I tak, za największy wkład uznałem ten Arafeniona i otrzymuje on 3 Erdo.
Wartościowych poprawek dokonał też Keczup i otrzymuje 2 Erdo.
Z kolei użytkownik Peneroyaltea1 dokonał kilku poprawek kosmetycznych i to nagradzamy 1 Erdo.

Dziękujemy i liczymy na więcej...

--------------------
Add to friends list
PM
Osmogard
Written: Apr 13 2013, 16:16:44
Quote Post
Ogr

Serwer PL: wow, such good Osmo, wow
Serwer CZ: lol nope

Skrobnąłem Meduzom opis na szybko, już dawno miałem się za to zabrać, niechże go ktoś zredaguje bo polonistą jednak nie jestem tongue.gif

e: od razu z rozpędu zrobiłem Orków bo tam było tylko jedno zdanie. Też miło gdyby ktoś rzucił okiem tongue.gif

This post has been edited by Osmogard on Apr 13 2013, 16:27:32

--------------------
QUOTE (o adminach @ autor anonim)
* Wszędzie korupcja. ABW powinna im pozbierać te wille i mercedesy co kupili za obrabianie graczy rd *
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
krzaq
Written: Apr 13 2013, 16:42:13
Quote Post
Ogr

Group: Moderatorzy
Serwer PL: Cowboys From Hell
Serwer CZ:

Ciekawe, ale stylistycznie masakra tongue.gif co udało mi się wyłapać, co mi się nie podobało, to zmieniłem:

- "Horr Durr!" - zakrzyknął dowódca kompanii Orków, Harrshak. Orkowie ruszyli do boju, wspinając się na Sieć Wojennych Fortec  ubogiego księstwa Ludzi. Nie straszne im ni strzały, ni stal, ni ogień. Ci potężni wojownicy są w boju jak fala zmiatająca wszystko, co staje im na drodze. Od młodego wychowywani w wojskowej dyscyplinie członkowie Parszywej Kompanii biorą na siebie ciosy przeznaczone ich Elicie, Łupieżcom. Gdy nadchodzą Orkowie, jedyne rozsądne wyjście to ucieczka. Są bezwzględni i żądni krwi. Nie znając strachu i będąc w bitewnym szale nie cofną się przed nawet najgorszymi zbrodniami. Ich złodzieje nie porażają sprytem - są to zwykli żołdacy przeszkoleni przez zamorskich nauczycieli. Jako, że w ich żyłach płynie gorąca krew, skuteczność złodziei jest niska. Nie parają się magią - po cóż czarować, gdy można plądrować?

Orkowie nadeszli, ale nie zapukają do drzwi świata RedDragona. Oni je wyważą!

Już tysiące lat temu, w najdalszych zakątkach RedDragona, żyła dumna rasa Forkiad. Nie mieszały się one do przyziemnych, prozaicznych, konfliktów Ludzi, Goblinów czy Krasnoludów. Pewnego jednak dnia najeźdźcy dotarli również tam, gdzie jeszcze nigdy nie stanęła ludzka stopa. Zapragnęli zdobyć stolicę Forkiad, a ich królową pojmać i zabić, ku chwale swych straszliwych bogów. Był to moment przełomowy, w którym nieznane innym żyjącym stworzeniom świata Meduzy wkroczyły do walki o dominację w świecie RedDragona. Specjalizują się one w wyrobie broni - ich oręż wykonywany jest przez najwyższe kapłanki. Jako że nie znają one drewna, konstruują one wspaniałe tarcze rozpraszające zaklęcia obronne przeciwników, co pozwala ich armiom bez trudu najeżdżać inne kraje. Zabitych wrogów zamieniają one w kamień, by później ustawić ich w swoich świątyniach jako posągi. Meduzy to znakomite czarodziejki oraz przebiegłe złodziejki. Ich armia dzieli się jednak jedynie na dwie części - żołnierki z zakrzywionymi mieczami oraz Forkiady - dumne pół-kobiety pół-węże uzbrojone w zabójcze trójzęby.

Czy to właśnie Meduzom pisana jest hegemonia w świecie RedDragona? Sam zdecyduj, zagraj Meduzami!

nie zmieniałem w Draco, bo nie chcę samowolnie zmieniać czyjejś pracy.

e: to kwestia zmiany kilku zdań i dodanie przecinka.

e2: RedDragon, nie Red Dragon.

This post has been edited by krzaq on Apr 13 2013, 16:43:30

--------------------
"S’matter Buddy? You look a little – what’s the word I’m looking for here – Stupid."
Wade Wilson

Photoshop Request
Add to friends list
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Osmogard
Written: Apr 13 2013, 16:45:14
Quote Post
Ogr

trzeba było od razu zmieniać...

udzielam pozwolenia na zmiany bez pytania. tongue.gif

e: wywaliłem z Meduz to, wklejam tutaj jak cos ale jest już nieaktualne...

==Dostępność rasy==
Promocją związaną z ich wprowadzenie będzie `Graj, a zapłać w ciągu 10 dni`. Będzie to nieco podobne do wybierania płatnych ras na początku tej ery. Rasę na Meduzy będzie można zmienić nawet nie mając erdo na koncie, i dopiero potem w ciągu 10 dni zapłacić za zmianę.

Rasa jest dostępna tylko poprzez Luksus: Zmiana rasy wykupywany z poziomu [http://www.reddragon.pl/account.php panelu przegląd konta].

Można ją wybrać tak jak inne rasy przy wieku zero. Do przeliczenia można zmieniać je dowolnie z płatnych na bezpłatne, z bezpłatnych na płatne, etc. Tak wybrane Meduzy, nie oznaczają utraty poziomów na generałach.

Opcje te zostały stworzone dla Waszej wygody. Proszę jednak używać ich rozsądnie, po przeliczeniu zmiany rasy nie będą już możliwe. Jednocześnie pozostanie po przeliczeniu na rasie płatnej, oznacza, że chcecie nią grać i chcecie za nią zapłacić. W 10 dniu ery wejdzie blokada, jeżeli zmiana rasy nie zostanie opłacona (oraz ew. księstwo) i nie będzie wtedy zmiłuj, bo nie ma opcji zmienienia rasy przez administratora.

Meduzy zostały udostępnione bezpłatnie w koalicji Szkoła Gry, dla testów i nauki.

e2: to samo u Orków

==Dostępność rasy==
Promocją związaną z ich wprowadzenie będzie `Graj, a zapłać w ciągu 10 dni`. Będzie to nieco podobne do wybierania płatnych ras na początku tej ery. Rasę na Orków będzie można zmienić nawet nie mając erdo na koncie, i dopiero potem w ciągu 10 dni zapłacić za zmianę.

Rasa jest dostępna tylko poprzez Luksus: Zmiana rasy wykupywany z poziomu [http://www.reddragon.pl/account.php panelu przegląd konta].

Można ją wybrać tak jak inne rasy przy wieku zero. Do przeliczenia można zmieniać je dowolnie z płatnych na bezpłatne, z bezpłatnych na płatne, etc. Tak wybrana rasa nie oznacza utraty poziomów na generałach.

Opcje te zostały stworzone dla Waszej wygody. Proszę jednak używać ich rozsądnie, po przeliczeniu zmiany rasy nie będą już możliwe. Jednocześnie pozostanie do przeliczenia na rasie płatnej, oznacza, że chcecie nią grać i chcecie za nią zapłacić. W 10 dniu ery wejdzie blokada, jeżeli zmiana rasy nie zostanie opłacona (oraz ew. księstwo) i nie będzie wtedy zmiłuj, bo nie ma opcji zmienienia rasy przez administratora.

e3: podmieniłem już to co pozmieniał Krzaq w razie czego blush.gif
dzięki za poprawki, własnie o takie coś mi chodziło - mimo że dużo czytam - nie piszę tongue.gif

This post has been edited by Osmogard on Apr 13 2013, 16:49:48

--------------------
* Wszędzie korupcja. ABW powinna im pozbierać te wille i mercedesy co kupili za obrabianie graczy rd *
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
krzaq
Written: Apr 13 2013, 16:47:34
Quote Post
Ogr

Group: Moderatorzy
Serwer PL: Cowboys From Hell
Serwer CZ:

topikz opisem meduz - można też stąd czerpać

i przy okazji, zmieniłbym nazwę ludzkiego e1 tongue.gif
giermkowie jakoś mi się nie widzą walczący

--------------------
"S’matter Buddy? You look a little – what’s the word I’m looking for here – Stupid."
Wade Wilson

Photoshop Request
Add to friends list
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Osmogard
Written: Apr 13 2013, 16:51:14
Quote Post
Ogr

Czyli niepotrzebnie pisałem z głowy te bzdety sporo Mstaze już wcześniej to napisał z tym że dłuższe i lepsze? tongue.gif mad.gif

--------------------
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Zyklon
Written: Apr 13 2013, 17:19:49
Quote Post
Ogr

Serwer CZ:

to też pozostawia wiele do życzenia.Styl.

Jest to narzędzie ułatwiające pracę głównodowodzącego zajmującego się magią (Czyli GDM) , pokazuje usunięte czary przeliczone na wartość PM, posegregowanych zgodnie z księstwami rzucającymi, GDM może wykorzystać te PM do rzucenia dowolnego czaru na wroga, może służyć do poprawy błędów w rzuconej magii jak i czasem do rzucenia całej magii na wrogą koalicje

This post has been edited by Zyklon on Apr 13 2013, 17:20:04
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
Arafenion
Written: Apr 13 2013, 18:42:56
Quote Post
Ogr

Serwer PL: Starvald Demelain, Najlepsza koalicja
Serwer CZ: Dzięki, że mogłem z wami grać...

Przemyślę i poprawię.

--------------------
No wealth, no ruin, no silver, no gold
Nothing satisfies me but your soul
Add to friends list
PMEmail PosterGadu-Gadu
MieszaU
Written: Apr 14 2013, 20:51:12
Quote Post
Ogr

Rozdajemy po raz drugi.

Tym razem widzę, że zorganizowało się całkiem solidne pospolite ruszenie. Dlatego postanowiłem rozdać równo:
Arafenion, Peneroyaltea1, Keczup i Osmogard po 2 Erdo

Dalej, dalej! Mamy jeszcze trochę Erdo do rozdania...

--------------------
Add to friends list
PM
ammi
Written: Apr 15 2013, 13:34:45
Quote Post
Błotniak

Serwer PL:
Serwer CZ:

Witam,
Chciałbym w draco zmienić 3 rzeczy jednak pierw chciałbym się upewnić czy opłaca się to zrobić.

Tabelki z zestawieniem siły ataku i obrony złodziejskiej.
Od wielu er gram przeważnie rasami złodziejskimi i patrząc się na tą tabelkę widzę że coś mi tu nie gra. Nie wiem kto wklepał założenia że meduza, feniks i robak na 60% domków.
O ile meduze widziałem na takim % (chodź wydaje mi się że to strata siły i spokojnie tu powinno być 80% przez co jest meduza niedowartościowana) to przez ostatnie 5 er nie widziałem fenka na 60% domków, robaka powyżej 40% też. Zrobiłem zestawienie przy takich samych założeniach tylko że wrzuciłem meduzę do grupy 80% domków i w defie jest na pozycji numer 2 a w ataku złodziejskim na pozycji 3. (czyli patrzac na poprzednia tabelke awans kolejno o 3 i 5 pozycji). Rożnica bardzo duża.

Druga rzecz jaką bym dodał (też już mam policzone) to uwzględnił bym bonusy rasowe, jak MM u melfa czy SD u gnoma. Dodał 3 kolumnę z opisem całości. I tak np dla fenka siła zwiadu to 246.09% porównując go do hobba, siła DR to 164.06%, MM u melfa to 92,84%, SBS i SD u gnoma to 101,21%, ujawnianie paktów i szpiegostwo u 94,32% u ożywka. Warto to odnotować, zwłaszcza jak patrzy na to nowy gracz i nie wie kompletnie jak te bonusy w rasie się przedstawiają.

Ostatnią rzeczą jaką bym dodał to średnia cena wystawienia guba na zło. Nowy gracz wchodząc na draco patrzy np o robak fajny złodziej z niego, jednak po pierwszych dniach kliku zaczyna się orientować że cena wystawki jest ogromna (2,25x większa jak u hobba). Dzięki takiemu porównaniu nowy gracz będzie miał lepszą orientację, jak to wygląda i w czym wybierać. Wiadomo każdy gub (poza olbem) może być złodziejem, tylko że nie każdy gub będzie miał odpowiednia siłę i wystawkę. Np taki robak fajny zło ale zakładając że zarabiamy na gubie 30k, 50 mln na ture to samo uzbieranie zapasów na to by zarobić na zło to 15 tur, dodatkowo pierwsze 5 tur nie liczę i wystawka to minimum 3 tury. Daje to łącznie 23 tury a nie ma tu mowy o jakiejś wielkie odbudowie. A patrząc na hobba takie same założenia zarobienie na zło to tylko 7 tur zarabiania na zło, 5 pierwszych tur i mamy jeszcze 4 tury w zapasie na szkolenie. Nie patrząc tu też na jakąś wielką odbudowę. Dlatego warto by było również parę słów przy każdej rasie w zakładce zło napisać.

Typu.
Ludz- najlepszy obrońca złodziejski RD, z tanią wystawką na zło
Hobb- najlepszy uniwersalny złodziejski atak, z tanimi złodziejami
robak- Bardzo dobry złodziej lecz najczęściej na tej pozycji okazyjnie przez bardzo drogi koszt wystawienia zło.

Dodatkowo również proponował bym zrobić coś podobnego w ataku i obronie złodziejskiej.
Nie tylko czyste zestawienie na e2, ale rownież takie 50% e1 i 50% e2, z pełnym obciążeniem magią.
Nowy gracz jak ma teraz wybrać rasę która będzie obrońcą to raczej nie spojrzy na Krasia, który jest jedynym obroncą który wytrzyma wojne bez magicznych.
Add to friends list
PMEmail Poster

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic OptionsPages: (5) [1] 2 3 ... Last » Reply to this topicStart new topicStart Poll